My Web Stats

  •  
  •  
image-3032167-19_Preso_A2.w640.jpeg
Mitch Rowett, Alex Scott, Todd McKay & Will Paynter
image-3032170-19_Preso_B1.w640.jpeg
Matt Howell, Tyson Spinks & Cameron Reid
2019 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - Todd Mckay
RUNNER-UP - Will Paynter
MOST IMPROVED - Matt Hartman
MOST RELIABLE - Peter Reichelt
COACH'S TROPHY - Mitch Rowett
BEST U21 PLAYER - Matt Hartman
PLAYER'S PLAYER - Alex Scott

RESERVES
BEST & FAIREST - Chris Biddle
RUNNER UP - Tyson Spinks
COACH'S TROPHY - Cameron Reid 
BEST TEAM MAN - Matt Howell

JUNIOR CLUB PERSON OF THE YEAR
Jacobe Griffith

UNDER 15s
BEST & FAIREST - Cameron Miller
RUNNER-UP - Will Oakes
MOST IMPROVED - Brodie Mattner
TRAINER'S TROPHY - Thomas Pearson
BEST TEAM MAN - Coen Pearson
COACH'S TROPHY - Cyril Karpany

UNDER 13s
BEST TEAM MAN - Hayden Cormack
MOST IMPROVED - Guardxavier Leccio
COACH'S TROPHY - William Crouch
2018 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - Will Paynter
RUNNER-UP - Seb Paynter
MOST IMPROVED - Will Angas
COACH'S TROPHY - Brodie Martin & James Lawson

RESERVES
BEST & FAIREST - Evan Smith
RUNNER UP - Clint Mason
COACH'S TROPHY - Matt Howell 
BEST TEAM MAN - Angas Richardson

UNDER 17.5s
BEST & FAIREST - 
Kobie Hood
RUNNER-UP - Jai Ling
BEST TEAM MAN - Riley Mattner
TRAINER'S TROPHY - Lochie McPherson

UNDER 13s
BEST & FAIREST - Jace Ridley
RUNNER-UP - Thomas Pearson
MOST IMPROVED - Coen Pearson
PRESIDENT'S ENCOURAGEMENT AWARD - Jeffery Barnes

UNDER 13s
COACH'S TROPHY - Jacobe Griffith
2017 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - Brian Fenton
RUNNER-UP - Brodie Martin
BEST FINALS PLAYER - Brodie Martin
BEST U21 PLAYER - Tyson Schmid
BEST TEAM MAN - Trae Rigney
PLAYER's PLAYER - James Lawson
COACH'S TROPHY - Michael Greenwood

RESERVES
BEST & FAIREST - Dylan Richards
RUNNER UP - Jaxen Ridgway
COACH'S TROPHY - Mitch Rowett 
BEST TEAM MAN - Clint Mason
UNDER 17.5s
BEST & FAIREST - Hugh Mason
RUNNER-UP - Jiye Hoad
TRAINER'S TROPHY - Jai Ling
BEST TEAM MAN - Lochlen McPherson

UNDER 15s
BEST & FAIREST - Ben Schaefer
RUNNER-UP - Tyreece O'Loughlin
BEST TEAM MAN - Dylan Gibbs

2016 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - 
Brian Fenton
RUNNER-UP - Todd McKay
BEST TEAM MAN - Myles Warmington
COACH'S TROPHY - Tyson Schmid
MOST IMPROVED - Scott Biddle
BEST UNDER 21 PLAYER - Sam Sanders
PLAYER'S PLAYER - Todd McKay

RESERVES
BEST & FAIREST - Greg Saddlier
RUNNER-UP - Tim Saddlier
MOST CONSISTENT - Clint Mason
COACH'S TROPHY - Cameron Reid
BEST 1st YEAR PLAYER - Tyler Whitehead
BEST TEAM MAN - Angas Richardson

UNDER 17.5s
BEST & FAIREST - 
Jiye Hoad
RUNNER-UP - Hugh Mason
BEST TEAM MAN - Jack Thurston
TRAINER'S TROPHY - Samuel Rigney
MOST IMPROVED - Lochie McPherson
MOST CONSISTENT - Nathan Hartman

UNDER 15s
BEST & FAIREST - Tom Schaefer
RUNNER-UP - Dylan Gubbin
MOST IMPROVED - Dylan Gibbs
TRAINER'S TROPHY - Keiran Purcill
BEST TEAM MAN - Robert Hera-Singh

UNDER 13s
COACH'S TROPHY - Ben Schaefer
2015 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - 
Brian Fenton
RUNNER-UP - Todd McKay
​COACH'S TROPHY - Peter Reichelt
MOST IMPROVED - Rhys Smart
BEST UNDER 21 PLAYER - Sam Sanders
MOST CONSISTENT - Jake Liston

RESERVES
BEST & FAIREST - Tim Saddlier
RUNNER-UP - Brad Kosch
MOST CONSISTENT - Greg Saddlier
COACH'S TROPHY - Tim Appelbee
BEST FINALS PLAYER - Matt Miller
BEST TEAM MAN - Angas Richardson
PLAYER'S PAYER - Dylan VandenBrink


UNDER 17.5s
BEST & FAIREST - 
Clinton Walker
RUNNER-UP - Liam Rigney
BEST TEAM MAN - George Angas
TRAINER'S TROPHY - Riley Mattner
MOST IMPROVED - Hank Trevorrow
COACH'S TROPHY - Nathan Hartman

UNDER 15s
BEST & FAIREST - Hugh Mason
RUNNER-UP - Tom Lewis
MOST IMPROVED - Tom Schaefer
TRAINER'S TROPHY - Henry Turner
BEST TEAM MAN - Kobie Hood

UNDER 13s
COACH'S TROPHY - Dylan Gibbs
2014 MEDALLISTS
A GRADE
BEST & FAIREST - 
Brian Fenton
RUNNER-UP - Jake Liston
​COACH'S TROPHY - Keiron Stone
BEST UTILITY - Myles Warmington
BEST UNDER 21 PLAYER - Jake Liston
BEST FORWARD - Josh Benbow
BEST DEFERNDER - Michael Arbon
​BEST FINALS PLAYER - Dean Rossi

RESERVES
BEST & FAIREST - Justin Biddle
RUNNER-UP - Josh Gibbs
MOST CONSISTENT - Dylan VandenBrink
COACH'S TROPHY - Anthony Saddlier
BEST FINALS PLAYER - Matt Miller
BEST TEAM MAN - Tim Saddlier

UNDER 17.5s
BEST & FAIREST - 
Liam Rigney
RUNNER-UP - Kane Mason
BEST TEAM MAN - Jamie Thompson
TRAINER'S TROPHY - Riley Mattner
MOST IMPROVED - George Angas
COACH'S TROPHY - Cameron Reid

UNDER 15s
BEST & FAIREST - Tom Lewis
RUNNER-UP - Dwayne Shaw
MOST IMPROVED - Tom Simmons
TRAINER'S TROPHY - Jack Thurston
BEST TEAM MAN - Hugh Mason